Главная Новини НОВИЙ ЕЛЕМЕНТ димохідної СИСТЕМИ В ВИРОБНИЧІЙ ЛІНІЇ MASTERTECH

НОВИЙ ЕЛЕМЕНТ димохідної СИСТЕМИ В ВИРОБНИЧІЙ ЛІНІЇ MASTERTECH

Cтабілізатор тяги  (обмежувач тяги) регулює тягу в димоході до заданого значення. Зі стабілізатором тяги відбувається економія теплової енергії в будь-який опалювальний період часу. В перехідний сезон котел експлуатують при малих навантаженнях, і в цей час необхідно створити стабільну тягу. Мала тяга або вітер у закінченні димоходу створює зворотну тягу. В результаті на пальнику з'являються постійні коливання, що негативно впливає на повне згорання палива. Також, підвищуються показники СО 2 газів.

За допомогою стабілізатора тяги зменшується тяга в димоході і стабілізується. Спостереження за роботою котла зі стабілізатором тяги, показали додаткову економію палива до 9% і значне збільшення ресурсу роботи котла.

Котли негативно реагують на зміни тисків у газовипускного штуцера. Через це і відбувається не повне згоряння палива, порушення роботи котла, засмічення від налипання сажі. Котел вимагає більш частого сервісного обслуговування.

Порушення в процесі горіння негативно впливають і на навколишнє середовище. Неповне горіння палива утворює більшу кількість шкідливих речовин і більшу витрату ресурсів. А висока швидкість димових газів – неповну віддачу тепла. У цьому випадку потрібно витрачати більше палива. Застосування стабілізатора тяги приводить до економії теплової енергії за рахунок оптимального режиму роботи котла; провітрювання димоходу в період не опалювального сезону; робота наддувного пальника відбувається швидше; підвищується ККД процесу горіння.

Галузь застосування

Стабілізатор тяги димаря регулює подачу додаткового повітря відповідно до стандарту DIN 4795.

Застосовують для забезпечення постійної тяги в димохідній системі і осушення димових труб газових, рідинних або твердопаливних печей.

Функціонування.

Природна тяга, залежить від діаметру і висоти димоходу, а також впливу погодних умов. Дані значення збільшуються при прогріванні. За допомогою стабілізатора тяги підтримують постійне розрідження в димарі. Правильна тяга в димоході є умовою для оптимального процесу горіння і забезпечує економію витрат на опалення.

Регулятор тяги димаря виконує функції: обмеження розрідження на необхідному значенні, запобігання корозії за рахунок осушення димоходу.

Регулювання маятникової кришки здійснюється за рахунок перестановки противаги за допомогою

ручки, що обертається. Залежно від установки противаги, маятникова кришка забезпечує подачу більшої чи меншої кількості повітря з приміщення в котел, якщо розрідження стає занадто великим. Поворот ручки, що обертається за годинниковою стрілкою призводить до зниження розрідження в каміні. Поворот проти годинникової стрілки сприяє збільшенню розрідження.

Регулювання і контроль приладу повинні здійснюватися в процесі експлуатації після досягнення робочого режиму.

Технічні дані

Діапазон регулювання тяги 15 - 35 Па.

Належність до групи 4 (DIN 4795) і групі димових труб до 400 кв. см і до 500 кв. см. Зона використання висоти димоходу - до 20 м.

Температура відпрацьованих газів 400ºС.

Положення монтажної осі регульованого диска горизонтальне або вертикальне.


1 - встановлюють на прямій ділянці газоходу.


2 - вище рівня з'єднання котла та системи димовідведення на 500 мм.


3 - на одному рівні з місцем з'єднання котла та димоходу, але не менше 400 мм від рівня підлоги.